روتختی ۶ تکه شامل چیست

روتختی ۶ تکه شامل چیست
 • روتختی ۶ تکه شامل چیست ؟ متریال مورد استفاده در دوخت سرویس های خواب و لحاف چیست و چه مشخصاتی دارند؟

  به خوبی می دانیم که سرویس های خواب و روتختی دارای مدل های بسیار متنوعی می باشد. کاربردی ترین نوع سرویس ها، به صورت شش تیکه تولید می شوند. این شش تیکه در هر شرکتی به نوعی تعبیه می شود.

  روتختی لایکو دار چیست

  آنچه در این مقاله می خوانید:

  روتختی لایکو دار چیست

  از آن جایی که روتختی در جلوه اتاق خواب، تاثیر بسزایی دارد، به همین دلیل در انتخاب آن باید دقت زیادی شود. طرح و رنگ آن می تواند عامل موثر در زیبایی و یا حتی زشتی اتاق باشد. اما جنس روتختی را نباید نادیده گرفت چرا که می تواند یکی از پارامترهای موثر در سلامتی و داشتن خواب راحت هم باشد.

  یکی از اجزای اصلی سرویس های خواب، لحاف آن می باشد. داخل لحاف، الیاف متنوعی می تواند قرار بگیرد که یکی از آن ها لایکو می باشد. این الیاف مرغوب و سفید رنگ، از رشته های باریک تولید شده اند. اگر بخواهیم این الیاف را به صورت یک تکه داخل لحاف قرار دهیم، بعد از مدتی استفاده، شاهد جمع شدگی آن در قسمت های مختلف خواهیم بود.

  به همین دلیل تولید کنندگان روتختی، از دستگاه های CNC برای دوخت روی لحاف استفاده می کنند. این نوع دوخت، در کنار زیبایی، می تواند به افزایش طول عمر و کیفیت هم کمک می نماید. دستگاه های CNC بر اساس برنامه ای که تعیین شده، اقدام به دوخت برروی لحاف می کنند.

  الیاف داخلی روتختی چیست

  الیاف داخلی روتختی چیست

  لحاف های سرویس خواب می تواند الیاف متفاوتی داشته و بر همین اساس هم قیمت های متفاوتی دارند. از میان الیافی که موجود در بازار هستند، پرکاربردترین آن ها عبارتند از الیاف ویسکوز که یک الیاف مصنوعی می باشد. مقرون به صرفه بودن آن سبب شده تا در صنعت کالای خواب، استفاده گسترده ای داشته باشد. اما صرف ارزان بودن نمی توان گفت که برای تولید روتختی مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی های دیگر آن عبارتند از:

  • سبک بودن
  • ضد حساسیت
  • چهارفصل
  • قابل استفاده در بالش

  چنین پارامترهایی عاملی شده تا امروزه اکثر تولید کنندگان، الیاف ویسکوز را به عنوان یکی از اصلی ترین الیاف برای لایه داخلی لحاف استفاده می کنند.

  طریقه استفاده از روتختی

  طریقه استفاده از روتختی

  بسیاری از افراد برای مرتب کردن روتختی، همواره دچار مشکل هستند. صاف کردن سرویس های خواب، یکی از نکات مهم محسوب می شود که به وسیله اتو زدن می توان به این نتیجه رسید. توجه داشته باشید که این مسئله می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی اتاق خواب شما داشته باشد.

  با توجه به این که روتختی ها دارای نمونه های مختلفی هستند، پهن کردن هر کدام هم می تواند به روش جداگانه ای صورت پذیرد.

  روتختی 6 تکه

  روتختی ۶ تکه شامل چیست

  شرکت های مختلف تولید کننده سرویس های خواب، اجزای متفاوتی را قرار می دهند. اما سوال اینجاست که روتختی ۶ تکه شامل چیست ؟ به طور کلی، یک روتختی شش تیکه شامل موارد زیر می باشد:

  1. لحاف با دوخت CNC
  2. ملافه کش دوز
  3. دو روبالشی
  4. دو رو کوسنی

  این ها به عنوان اصلی ترین اجزا برای روتختی می باشند. لحاف دونفره با ابعاد ۲۴۰*۲۲۰ سانتیمتر تولید شده و ملافه کش دوز هم اکثرا برای تخت ۲*۱۶۰ و ۲*۱۸۰ مناسب هستند. روبالشی ها هم ابعاد ۷۰*۵۰ سانتیمتر هستند که یک سایز استاندارد می باشند. روکوسنی سایز ۴۰*۴۰ یک سایز خوب و مناسب محسوب می شود.

  امتیاز شما به این مقاله

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای

  5 دیدگاه دربارهٔ «روتختی ۶ تکه شامل چیست»

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مدیر فروش
  نیره آشوری
  مدیر فروش
  09125824399